Рєпкін: Україна постачатиме «зелену» енергетику до Європи

Україна отримає німецькі інвестиції та можливість постачати «зелену» енергетику до Європи. Угоду про це мають підписати вже в травні 2019-го року. Про це українська офіційна делегація домовилась з європейськими партнерами на Міжнародній енергетичній конференції  «Berlin Energy Transition Dialogue 2019», яка відбулася в квітні, в Німеччині.

Конференція з альтернативної енергетики проходила під головуванням уряду Німеччини і об’єднала представників великого бізнесу та високопосадовців різних країн. Головним досягненням візиту української делегації до Берліну стала домовленість з Німеччиною про те, що Україна зможе стати постачальником «зеленої» електроенергії до Європи.

«Я впевнений: все, про що ми домовились в Німеччині, буде підписано вже в цьому травні. Але для того, щоб Україна змогла стати постачальником «чистої» електроенергії до країн ЄС – ми маємо швидко побудувати додаткові генераційні потужності, сонячні та вітрові станції», – говорить один з делегатів, голова наглядової ради «Tokmak Solar Energy», президент Української Водневої Ради Олександр Рєпкін.

У Німеччини не залишилось територіальної можливості будувати додаткові потужності відновлювальної енергетики. При цьому економіка країни зберігає позитивну динаміку росту, а екологічні директиви ЄС вимагають зменшувати викидні вуглецю в атмосферу. Тому використовувати застарілі, екологічно-небезпечні теплові станції Німеччина більше не може, а потреба в «зеленій» електроенергії збільшується, нестача вже складає 2000 ТВт-год.

«Міністерство енергетики і уряд Німеччини бачать Україну таким собі енергетичним хабом (вузлом). Ми маємо стати для Німеччини великим постачальником відновлювальної «зеленої» енергетики. На сьогодні – Україна є найбільшим потенційним джерелом альтернативної енергетики для Європи», – говорить Олександр Рєпкін.

Оскільки передавати вироблену на сонячних та вітрових станціях електроенергію складно – вихід Німеччина бачить в експорті українського водню, отриманого якраз завдяки відновлювальній енергетиці. Для цього буде використовуватись вже існуюча газотранспортна система. До того ж, Німеччина планує інвестувати в енергетику України, в будівництво, передусім, вітрових електростанцій, які будуть працювати виключно на генерацію водню.

Нагадуємо, у квітні 2019-го року відбулася презентація «дорожньої карти» розвитку водневої енергетики України в Ганновері та підписання меморандуму про підтримку цього плану дій з головним водневим енергетичним агентством Європейської комісії «Hydrogen Europe», Німецькою та Латвійською водневими асоціаціями.