Олександр Рєпкін: Я готовий привезти в Україну перше авто на водні

Завдяки чому водневі авто набувають популярності в світі та чим вони ефективніші за електрокари? Коли в Україні з`явиться перший автомобіль на водні та що для цього потрібно – розповів Голова наглядової ради «Tokmak Solar Energy», президент Енергетичної Асоціації «Українська Воднева Рада» Олександр Рєпкін.

«Водневі авто – вже не фантастика, а реальність. Схожі на електрокари – вони більш екологічні та ефективні. Водень виділяє в 3 рази більше енергії, ніж бензин, при цьому викидає у навколишнє середовище звичайну воду. А ось з електрокарами проблема: строк дій акумуляторів обмежений, виробництво — недешеве, а утилізація — дуже дорога. Заправляти водневі авто, на відміну від електромобілів, потрібно не 5 годин, а лише якихось 5 хвилин.Тому електромашинам в бампер дихають автомобілі на водні. Аби показати це, я готовий привезти перший такий автомобіль в Україну вже у 2020-ому році», – написав Олександр Рєпкін у своєму блозі на LIGA.net.

Він додав, що наразі Україна має всі шанси опинитися серед світових лідерів на ринку водневих технологій, на кшталт Німеччини та Японії. Для цього потрібно дотримуватись чіткої стратегії та економічного розрахунку. І ця стратегія вже існує.

Нагадаємо, 20 березня 2019 Австрія презентувала свою стратегію впровадження водневих технологій до 2030 року. На черзі українська делегація, яка готується представити «Ukrainian Hydrogen Roadmap» у Ганновері, 3-го квітня 2019 року. Представники від України: експерти Енергетичної Асоціації «Українська Воднева Рада» на чолі з Олександром Рєпкіним, члени інвестиційного агентства при Адміністрації Президента України, співробітники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Держагенства з енергоефективності та енергозбереження України.

Олександр Рєпкін зазначив: «Водень в Україні вже виробляють: його використовують в металургії для часткової заміни природного газу та для виробництва добрив. Єдине, чого не вистачає, – спеціальних технологій, які б розширили можливості водню в енергетиці. Впевнений, що в найближче десятиріччя в Україні вже буде 100 водневих автозаправних станцій. Та розпочинати потрібно саме зараз: з першої АЗС, з перших десяти водневих авто вже через рік».