Ринок водню в Україні відкрито

Українська Воднева Рада та «Укргазбанк» підписали меморандум про наміри про співпрацю.

20 червня 2019 року енергетична асоціація «Українська Воднева Рада» та «Укргазбанк» заключили меморандум про наміри та взаєморозуміння щодо розвитку та впровадження водневої енергетики та економіки в Україні. Документ підписали в рамках підтримки рішень Паризької кліматичної конференції та Європейських енергетичних та транспортних директив. Зокрема, міжнародного проекту «Водневий імпульс».

«Сьогодні ми підписали меморандум з провідним державним банком, щодо впровадження водневої енергетики та економіки в Україні. Найголовніший пріоритет «Укргазбанку» – екологічна спрямованість. Це єдиний еко-банк в країні та потужний гравець на ринку відновлюваної енергетики. Співпраця Української Водневої Ради та «Укргазбанку» - це серйозний крок для формування водневої економіки в країні та запуску водневого ринку», - розповів президент Української Водневої Ради Олександр Рєпкін.

Голова Правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко відзначив, що воднева енергетична галузь це перспективний та новий напрямок для України. Першим завданням цього меморандуму стане пошук та відбір перспективних національних проектів в сфері водневої енергетики.

«Наша країна – серед лідерів розвитку відновлюваних джерел енергії, а ЕКОбанк – беззаперечний лідер їхнього фінансування. Ми будемо вкладати весь свій експертний досвід та використовувати статус лідера екологічного напряму в розвиток, який забезпечить екологічне та енергетично незалежне майбутнє нашої країни! Тому разом з партнерами ми підтримуватимемо проекти водневого сектору у взаємодії з відновлювальним сектором (енергія сонця, вітру, біомаса). Тож офіційно звертаюся до всіх охочих – відсьогодні ринок водню в Україні відкрито і я чекатиму ваші ідеї!», - наголосив Кирило Шевченко.

Учасники меморандуму планують реалізувати ряд проектів по впровадженню водневої економіки в Україні та й надалі підтримувати професійний розвиток цієї енергетичної галузі.