Олександр Рєпкін: «Водень може замінити традиційні джерела енергії»

Президент енергетичної асоціації «Українська Воднева Рада» Олександр Рєпкін розповів про перспективи інтеграції водню в енергосистему України на семінарі «Інтеграція ВДЕ до енергосистеми - обмеження чи нові можливості».

16 вересня, за підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та “Української вітроенергетичної асоціації”, відбувся семінар “Інтеграція ВДЄ до енергосистеми - обмеження чи нові можливості. Обговорення політик, необхідних для гармонійного розвитку відновлюваної енергетики”. 

В рамках заходу обговорили сучасні енергетичні технології з використанням відновлюваних джерел енергії та можливості їх використання для балансування об’єднаної енергосистеми України. 

Українська Воднева Рада виступила одним із партнерів семінару. Під час свого виступу Президент асоціації Олександр Рєпкін розповів про виробництво електроенергії за рахунок водню та перспективи розвитку зеленої водневої енергетики в Україні.

«Водень має потужний потенціал для споживання. Його можна використовувати для: накопичення, зберігання та подальшого постачання в енергосистему, для зменшення споживання природного газу і нафти, а також в якості транспортного палива. Важливо, що згідно Паризької кліматичної угоди країни-підписанти взяли зобов’язання, щодо зменшення шкідливих викидів у атмосферу. Отже водень стає необхідним як універсальний екологічно чистий енергоносій», - відзначив Олександр Рєпкін.

Президент української водневої асоціації нагадав, що у минулому році 28 міністрів палива та енергетики країн Європейського Союзу підписали угоду про перехід до водневих технологій. Також на фінальній стадії є розробка законодавства ЄС, в якому буде визначена чітка класифікація водню.

 «В світі активно обговорюють можливості запровадження ідеальної енергетичної моделі. Мова про стовідсотковий перехід на відновлювані джерела енергії. Лише в Європі сьогодні налічується близько 437 реалізованих проектів з водневих технологій. Існують навіть такі економічні моделі, в яких водень не потребує жодних державних дотацій. Сьогодні водень складає конкуренцію традиційним джерелам енергії. А вже в найближчий час він зможе їх замінити», - розповів Президент Української Водневої Ради.

В семінарі також взяли участь генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець, директор з розвитку ринків у Східній Європі фінської енергокомпанії Wärtsilä Ігор Петрик, голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, Радник юридичної фірми "Саєнко Харенко" Марина Гріцишина та Глобальний амбасадор відновлюваної енергії у світі Руслана Лижичко.